Pawilon 15

Centrum kongresowe - multifunkcjonalny, trzykondygnacyjny i zróżnicowany architektonicznie pawilon 15 oferuje ponad 4 000 miejsc konferencyjnych, strefy VIP oraz przestrzenie dedykowane wystawom i stoiskom sponsorskim. Budynek posiada 38 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych o regulowanej wielkości oraz przestronne foyer o powierzchni 2 250m2, idealne na wystawy oraz bankiety. A dzięki bezpośredniemu połączeniu z kompleksem czterech pawilonów MTP, obiekt umożliwia jednoczesną organizację konferencji i eventów dla blisko 20 000 osób.

Wizytówką centrum kongresowego jest Sala Ziemi, zaliczana przez ekspertów do wąskiego grona najlepszych akustycznie dużych sal koncertowych i operowych w Polsce. Sala plenarna mieści blisko 2 000 osób, a dzięki pomysłowości konstruktorów może być aranżowana na różne sposoby i łatwo przystosowywana zarówno do sesji plenarnej, kongresu, spektaklu teatralnego, koncertu jak i wydarzenia sportowego.

Poziom 0

Poziom 2

Poziom 1

Poziom 2

Sala Ziemi

Poziom 1

Poziom konferencyjny

Poziom 0

Poziom recepcyjno-wystawienniczy
Powrót

Poziom 2

Sala Ziemi

Foyer w sąsiedztwie Sali Ziemi

Przestronne foyer o powierzchni 2 250 m2 idealne na wystawy towarzyszące konferencjom, koktajle i bankiety. Przestrzeń posiada własny punkt MTP Cafe.

Sala Ziemi

Ma blisko 2 000 m2 powierzchni, mieści prawie 2 tys. osób i jest wyposażona w unikatowy ekran multimedialny o powierzchni 120 m2. Sala Ziemi może być aranżowana na wiele sposobów – od układu kinowego, przez układ forum, aż po podział na dwie odrębne sale.

Sala widowiskowo-koncertowa posiada wyśmienitą akustykę, a dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer podglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki organizacji zarówno kongresów naukowych, spektakli, jak i koncertów symfonicznych.

p2_i3

  • Powierzchnia ekspozycji:
    • 1. piętro – 650 m2,
    • 2. piętro – 605 m2,
    • 3. piętro – 546 m2
  • Maksymalna liczba osób: 940
  • Wysokość: 3,2 m.
  • Liczba sal konferencyjnych: 24

Sale konferencyjne 2.1-2.4, 3.1-3.3

7 sal konferencyjnych idealnych na kameralne spotkania biznesowe. Dzięki mobilnym ścianom liczbę sal można modyfikować, aranżując przestrzeń także na potrzeby zaplecza technicznego wydarzenia bądź garderoby. W sąsiedztwie sal winda oraz odrębne toalety.

Winda towarowa

Toaleta

Schody ruchome

Schody

Winda osobowa

Toaleta

Toaleta

Powrót

Poziom 1

Poziom konferencyjny

Wejście B

Sale konferencyjne 1.A, 1.B, 1.C

Trzy, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny sale konferencyjne o pojemności 200 osób każda. Mobilne ściany umożliwiają połączenie ich m.in. w jedną, dedykowaną dla 600 osób.

Otwarta przestrzeń

Po zdemontowaniu wszystkich sal na poziomie 1 powstaje otwarta przestrzeń o powierzchni 4 150 m2 idealna na bankiety i wydarzenia specjalne. Na poziomie możliwa lekka zabudowa wystawiennicza.

Sale konferencyjne 1.D, 1.E, 1.F, 1.G

Cztery, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny sale konferencyjne o pojemności 200 (sala 1.D i 1.F) oraz 380 (1.E i 1.G) osób każda. Mobilne ściany umożliwiają połączenie ich m.in. w jedną, dedykowaną dla 1160 osób.

Sale konferencyjne 1.1 – 1.9

9 sal konferencyjnych idealnych na kameralne spotkania biznesowe. Dzięki systemowi mobilnych ścian liczbę sal można modyfikować, aranżując przestrzeń także na potrzeby zaplecza technicznego wydarzenia bądź garderoby. W sąsiedztwie sal winda oraz odrębne toalety.

Szatnia

Schody

Winda osobowa

Toaleta

Schody ruchome

Toaleta

Winda towarowa

Powrót

Poziom 0

Poziom recepcyjno-wystawienniczy

Sale konferencyjne 0.A, 0.B

Dwie, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne sale konferencyjne o pojemności 60 i 90 osób, które – dzięki systemowi mobilnych ścian – mogą zostać połączone w jedną dedykowaną dla 150 osób.

Przestrzeń recepcyjna

Część recepcyjno-wystawiennicza znakomicie sprawdzająca się podczas kongresów, konferencji oraz wydarzeń kulturalnych. Poziom 0 posiada 24 stałe punkty rejestracyjne wyposażone w komputery, w sąsiedztwie których mieszczą się trzy sale VIP idealne na kameralne spotkania biznesowe. Na poziomie 0 możliwa lekka zabudowa wystawiennicza.

Otwarta przestrzeń

Oprócz sal konferencyjnych poziom 0 oferuje otwartą przestrzeń o powierzchni 3 884 m2 idealną na wystawy, bankiety i wydarzenia specjalne. Na poziomie możliwa lekka zabudowa wystawiennicza.

Wejście A

Szatnia

Toaleta

Toaleta

Winda towarowa

Schody

Winda osobowa

Schody ruchome