Placido Domingo zaśpiewa dla Jana Pawła II na targach

27 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowy koncert Placido Domingo. Światowej sławy tenor zaśpiewa z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Teatr Muzyczny w Poznaniu, Miasto Poznań oraz agencja Prestige MJM. – To wielki prestiż dla Poznania. Cieszymy się, że tak ważny historycznie moment będziemy obchodzić w tak szczególny sposób w stolicy Wielkopolski – powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Koncert „Placido Domingo live in Poznań” odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18.00 w hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego pierwszą część wypełnią m.in. utwory znane z płyty Amore infinito, powstałe do tekstów Karola Wojtyły, w drugiej usłyszymy popularne przeboje operowe, operetkowe i musicalowe.

Razem z Placido Domingo wystąpią sopranistki Virgina Tola i Micalea Oeste, Placido Domingo Jr, Justyna Steczkowska oraz Chór i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Eegene Kohna.

Data koncertu wybrana jest nieprzypadkowo. 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. – Zależało nam, żeby przy tej okazji wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego, godnego tak ważnego momentu – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wydarzenie również zapoczątkuje obchody jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski, wydarzenia które – być może, historycy nie są zgodni w tej kwestii– odbyło się w Poznaniu. Na pewno zaś w trakcie jednej z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, w stolicy Wielkopolski usłyszeliśmy znamienne słowa „Tu zaczęła się Polska”.

Bilety na koncert będzie można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, www.bilet.pl, www.eventim.pl, w salonach EMPIK, sklepach MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju oraz w kasie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Część dochodów ze sprzedaży zasili Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która przeznaczy środki na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Wszystkie cytaty podajemy na podstawie materiałów prasowych przekazanych przez organizatora. Zdjęcie pochodzi z materiałów prasowych artysty, udostępnionych na oficjalnej stronie internetowej.

Posted in Aktualności.