www.mtp.pl

Sala Ziemi

20.11.2012

Sala plenarna Międzynarodowych Targów Poznańskich zaliczona przez ekspertów do wąskiego grona najlepszych akustycznie dużych sal koncertowych i operowych w Polsce. Mieszcząca blisko 2 000 osób sala widowiskowo-koncertowa znajduje się w trzykondygnacyjnym obiekcie Poznań Congress Center (pawilon 15, druga kondygnacja). Wyróżniająca się nowoczesnym zapleczem multimedialnym przestrzeń jest w pełni dostosowana do organizacji kongresów, koncertów, bankietów i wydarzeń specjalnych na najwyższym, światowym poziomie. A dzięki bezpośredniemu połączeniu z kompleksem czterech pawilonów MTP, umożliwia jedoczesną organizację konferencji i eventów dla blisko 20 000 osób.

 

DOJAZD DO SALI ZIEMI

Wjazd na teren MTP i parkowanie w sąsiedztwie Sali Ziemi jest możliwe od strony ul. Śniadeckich (wjazd na teren targów bramą nr 1). Koszt parkingu, lokalizacja miejsc postojowych oraz godziny jego otwarcia mogą ulec zmianie w zależności od skali i charakteru odbywających się na terenie MTP wydarzeń.

SALA ZIEMI W LICZBACH

 

Powierzchnia ekspozycji: 1925 m2
Długość: 55 m
Szerokość: 35 m
Wysokość: 8.50 m
Powierzchnia foyer: 2250 m2

Sala Ziemi może być aranżowana na wiele sposobów – od układu kinowego, przez układ forum, gdzie usytuowana centralnie scena otoczona jest przez rozsuwane teleskopowo audytorium, aż po podział na dwie odrębne sale. Każda z aranżacji jest dodatkowo wsparta najnowocześniejszym wyposażeniem audiowizualnym.

Na 120 metrowym ekranie oraz szeregu mniejszych zdalnie sterowanych monitorów obraz w jakości Full HD można odtwarzać z aż 64 źródeł. Sala posiada ponadto wyśmienitą akustykę, a dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer podglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki organizacji zarówno kongresów naukowych, spektakli, jak i koncertów symfonicznych.

Aranżacje Sali Ziemi:

Układ kinowy – 1850 osób
700 miejsc na trybunie i 1150 krzeseł na podłodze

Układ forum – 1750 osób
1400 miejsc na dwóch trybunach oraz 350 krzeseł na podłodze

Układ dwóch sal:
Większa – 700 miejsc na trybunach i 350 krzeseł na podłodze
Mniejsza – 600 miejsc na trybunach


Technologia High-Tech:

  • Ekran multimedialny o powierzchni 120 m2
  • 3 projektory emitujące jednocześnie obraz w jakości Full HD
  • Nagłośnienie konferencyjne i kinowe marki Bose
  • Oświetlenie sceniczne
  • System informacji multimedialnej opartej na sieci monitorów NEC
  • 60 przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser
  • 48 wciągarek estradowych o nośności 250 i 500 kg
  • 12 kabin do tłumaczeń symultanicznych
  • 2 reżyserki

Galeria

facebook